اخبارعکسگردشگری

آبشار ورازان بر بلندای کوه ریشگا سر سوباتان + گزارش تصویری

به گزارش گیل مهر ،  آبشار ورازان یکی از آبشارهای گیلان در دل کوه های تالش  و در ییلاقات سوباتان است. هرچند مسیر دسترسی به این آبشار سخت و دشوار می نمایاند، ولی دیدن آبشاری که از دل بلندترین رشته کوه تالش یعنی «ریشگاسر» پایین می ریزد و در میان کوه های صخره ای همیشه مه آلود، به سمت لیسار می رود، بسیار تماشایی است.

برای رسیدن به این آبشار می باید از میدان نماز شهر تالش، به سمت «کیش دیبی» بروید. پیش از جاده دو طرفه ای که به سمت ییلاقات «مریان» می رود، جاده خاکی را طی کرده و به سمت ییلاقات سوباتان بروید. هرچند فاصله تالش تا آبشار ۳۶ کیلومتر است، اما به دلیل ناهموار بودن این جاده خاکی، حدود دو ساعت تا سوباتانبا ماشین زمان صرف می شود.

از خود سوباتان تا پای آبشار نیز حدود۴ کیلومتر فاصله است. البته طی این مسیر توسط طبیعت گردان حدود دو ساعت زمان می برد. ناهمواری این جاده کوهستانی امکان تردد به هر ماشینی را نمی دهد. ناگزیر، ساکنان محلی مسافران را سوار بر ماشین نیسان کرده و تا نزدیکی آبشار می برند. در ابتدای حوضچه آبشار حدود ۲۰ دقیقه کوهپیمایی به سمت سرریز آبشار کوه پیمایی لازم است.

پیاده روی در میان کوههایی که همیشه مه آلود است و آفتاب تندی که از بالای  کوه ستبر و دیوار مانند تیغ می کشد، لذت خنکای آبشار را دو چندان می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *