اخبارتاریخگردشگری

اساسنامه موزه مشروطه رشت تصویب شد

به گزارش گیل مهر، عصر شب ۱۹آذر ماه و در شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت، اساسنامه ایجاد موزه مشروطه تصویب شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا پیرامون این اساسنامه توضیحاتی ارایه داد و گفت: طی جلسات کارشناسی شده، نحوه اداره خانه مشروطه و استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی سمن های مرتبط و فرهیختگان بررسی گردید.
عاقل منش گفت: پیش نویس اولیه ای اساسنامه و ترکیب هیات امنا تهیه شده و طی یک لایحه با امضا شهردار به شورای شهر رسیده است.
وی ضمن بیان ترکیب هیات امنا، هیات مدیره و شرح وظایف هر کدام گفت: فعالیت پس از پایان بازه زمانی معین، گزارش می شود و در هر دوره ضمن ارایه بیلان کاری و گزارش عملکرد، فعالیت موزه مشروطه مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: اگر پس از تشکیل موزه مشروطه نیاز به اصلاحاتی بود، مجدد قابل بررسی است. در گام نخست، باید تلاش کنیم هرچه زودترآماده سازی و تجهیز موزه مشروطه انجام گردد.
عاقل منش با تاکید بر مالکیت موزه توسط شهرداری، تصریح کرد: عمارت در قالب موزه مشروطه وابسته به شهرداری است و در چارچوب قوانین شهرداری اداره خواهد شد. و برای آن بازه زمانی ۴ساله درنظر گرفته شده تا عملکرد آن در پایان فعالیت هر شورا، گزارش شود. و در ۴سال بعد اگر نیاز به بازنگری باشد، بررسی مجدد صورت می گیرد.
وی ضمن شرح وظایف هیات امنا و هیات مدیره را نیز بیان نموده و ابراز کرد: مدیرموزه از پرسنل شهرداری انتخاب می گردد.
اعضای شورا با اصلاحات کوچکی نظیر کاهش دوره فعالیت به دو سال، اساسنامه پیشنهادی را تصویب کردند.
گفتنی است، عمارت نخستین شهرداررشت، میرزا خلیل رفیع بهمن ماه سال گذشته از سوی شورای شهر مصوب شد به عنوان موزه مشروطه تغییر کاربری دهد.
منبع: روابط عمومی شورا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *