اخبار

باحضور مسئولان؛ نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در گیلان آغاز بکار کرد

نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در منطقه گیلان با حضور مسئولان استانی و کشوری به میزبانی بندر انزلی آغاز به کار کرد.
به گزارش گیل مهر، ظهر سه‌شنبه نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در منطقه گیلان با حضور مسئولان استانی و کشوری به میزبانی شهرستان بندر انزلی آغاز به کار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در این مراسم اظهارکرد: جشنواره قصه‌گویی کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای نخستین بار توسط این نهاد و به میزبانی گیلان به عنوان یکی از مناطق هشت‌گانه این جشنواره برگزار می شود.
پریسا کرمی افزود: این جشنواره با هدف توانمندتر کردن کتابداران، مربیان، حفظ سنت قصه و قصه‌گویی با موضوعات آزاد، فولکلور، شاهنامه خوانی، تربیتی، آموزشی، انقلاب اسلامی و قصه‌گویی به گویش محلی به مدت دو روز در بندرانزلی برگزار می شود.
وی ادامه داد: این جشنواره در حال حاضر در سطح ملی برگزار می شود که گیلان میزبان منطقه شمال کشور بوده و قصه‌گویان استان‌های قزوین، گلستان، مازندران و گیلان در این جشنواره حضور یافته‌اند.
کرمی همچنین با بیان اینکه ۵۵ اثر به نخستین جشنواره ارسال شده که قصه‌گویان آثار ارسالی خود را مجددا در این جشنواره اجرا می کنند، تصریح‌کرد: برترین اجراها برای حضور در جشنواره ملی قصخ‌گویی که اردیبهشت ماه سال آینده برگزاری خواهد شد انتخاب می شوند.
وی با اشاره به حضور بهرام شاه محمدلو(آقای حکایتی) به عنوان میهمان ویژه این جشنواره، تاکیدکرد: دو داور از استان و دو داور ملی با در نظر گرفتن ۱۵ شاخص، آثار و اجرای قصه‌گویان را قضاوت و ارزیابی می کنند.
منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *