اخبارهنر

«بازتاب» بانوی هنرمند گیلانی در ژاپن

به گزارش گیل مهر، «بازتاب من» اثر هنری شبنم جمشیدپی هنرمند اهل انزلی پس از موفقیت در مسابقات پارالیم آرت ورد کاپ ۲۰۱۸ ژاپن Paralym Art World Cup 2018 در کتاب این رویداد هنری چاپ شد.
اثر او که با رنگ و روغن خلق شده مادری است که کودک خود را در آغوش دارد.
شبنم جمشیدپی متولد اسفند ۱۳۵۱ و مدرس نقاشی در شهرستان انزلی است . او گرچه به ظاهر از ناحیه دست چپ دارای نقص عضو است اما برای همه ی آنان که می شناسندش الگویی از یک انسان توانمند ، هنرمندی کوشا ، خلاق با استعداد ، همسر ، مادر و شهروندی نمونه است .
وی سالها است که در بندرانزلی به آموزش نقاشی اشتغال دارد و هنرمندان بسیاری را تربیت کرده . تابلوهای نقاشی موجود در بسیاری از خانه های این شهر کوچک ساحلی حاصل آموزش خوب این بانوی هنرمند است. با توجه به علاقمندی دو فرزندش به نقاشی و ادامه راه مادر خانه این بانوی هنرمند نگارخانه ای سرشار از ذوق و هنر است.
مقام اول مسابقات نقاشی استان گیلان و کشور در سال ۱۳۷۱ ، مقام نخست مسابقات نقاشی گیلان سال ۷۵ ، تقدیر شده مسابقات نقاشی کمیته کاهش اثرات بلایای طبیعی سال ۱۳۷۲ ، مقام اول مسابقات هنرهای تجسمی جوانان کشور سال ۷۳ ، معرفی به عنوان چهره موفق توسط صدا و سیمای گیلان سال ۷۶، تقدیر بعنوان ۱۰ هنرمند برتر کشور مشهد سال ۷۴ بخشی از موفقیت های این بانوی هنرمند است.
Paralym Art World Cup 2018 یک مسابقه هنری بین المللی است که افراد دارای ناتوانی های جسمی از همه جای جهان فرصت دارند کارها و استعداد های هنری خود را ارائه دهند هر سال موضوع جدیدی عنوان می شود. سال ۲۰۲۰ توکیو میزبان پارالیمپیک است .
شبنم جمشیدپی در باره خود به خبرنگار ایرنا چنین می گوید : به علت شغل پدرم بعنوان یک ارتشی نیروی زمینی آبادان به دنیا آمدم .از ناحیه دست چپ نقص عضو مادرزادی بودم بهتر بگویم دست چپم نزد خدا جا ماند . با این حال دوران کودکی بسیار شاد و شیرینی داشتم و از زمانی که توانایی به دست گرفتن مداد را پیدا کردم رنگ آمیزی و نقاشی می کردم و بزرگترین معلم ها و مشوق های من پدر ومادرم بودند. دوران دبستان وراهنمایی بسیار خوب بود چون ساعت هنر داشت و من در کلاس هنر همیشه بهترین بودم وهیچ کمبودی بابت نداشتن یک دست نداشتم . با توجه به نبود رشته هنر در انزلی بعد از دوره راهنمایی در رشته علوم انسانی مشغول به تحصیل شدم و دیپلم اقتصاد گرفتم .
سال ۱۳۷۰ با اصرار من پدرم مرا در آموزشگاه هنرهای تجسمی شمس که استاد حسین شمیسا مدیر ومدرس بود رفتم تا سال ۱۳۷۲ به عنوان هنرجو نزد ایشان هنر یاد گرفتم ولی بعد من به عنوان همکار و دستیار استاد در کارهای هنری وآموزشی در خدمت استاد و زیر نظر ایشان به آموزش هنرجویان پرداختم و از اینجا بود که کلا زندگی من وقف هنرشد .
از آن پس تا سال گذشته در کلاسهای هنری هلال احمر و بهزیستی انزلی به عنوان مدرس فعالیت داشتم و اکنون نیز در آموزشگاه خود به تدریس نقاشی ادامه می دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *