اخبارچهره ها و یادبودهاکتاب

با اجرای دکتر اسماعیل آذر؛ نخستین یادواره ادبی زنده یاد کامران زمانی در رودسر برگزار می شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر از برگزاری اولین یادواره ادبی شاعر ، نویسنده و پژوهشگر گیلانی « زنده یاد کامران زمانی» در این شهرستان خبر داد.
به گزارش گیل مهر، ، علی فلاح رنجبر با اعلام این خبر افزود : همزمان با سالگرد درگذشت «زنده یاد کامران زمانی نعمت سرا» شاعر – نویسنده و پژوهشگر گیلانی ، اولین یادواره این ادیب توانا در تاریخ ٢٦ مهر ٩٧ در مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی این اداره برگزار می شود.
وی گفت : زنده یاد زمانی متولد ١٣٤٢ روستای نعمت سرا از توابع شهرستان رودسر بوده که در کودکی توجه زیادی به شعر و ادبیات داشته و این علاقمندی باعث تالیف مقالات و کتاب هایی از سوی ایشان گردید.
فلاح رنجبر ادامه داد : استخدام در آموزش و پرورش و دبیری درس زبان و ادبیات فارسی نمونه ای دیگر از دل بستگی ایشان به شعر و ادب بود که در سال ١٣٦٨ در دبیرستانهای محل زندگی خود و در ادامه با اخذ مدرک فوق لیسانس در دانشگاه ها مشغول به فعالیت شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر اشعار داشت : نیزار آشفته – پیاله ی تردید – آسیمه تر از خیال – سایه های هنوز – ذره ای زان آفتاب – در محفل عزای آینه ها – قندیل آفتاب – صدای پرتنهایی – از پلکان نیلی مشرق – هم کاسه ی هیچ – کاسه گردان حسرت – غمزه ی سحر – آینه دار حیرت و درکوچه های صبح ، برخی از مجموعه اشعار و کتابهای چاپ شده و در دست چاپ زنده یاد کامران زمانی می باشد.
فلاح رنجبر ادامه داد : تاملی بر تازیانه های سلوک – نگاهی به شاهنامه فردوسی – فراز و فرود های شعر انوری – تاملی بر زبور پارسی – جامی از خمخانه ای – سیری در تذکره الاولیاء – سهم فلسفه معاصر در نقد ادبی – دیدار با کعبه جانان – مردم گریزی در خاقانی – نگاهی به راز دهر – قطره ای از دریا – آفتابی در نهان – صلای صبوح و مفلس کیمیا فروش را می توان بخشی از مقالات چاپ شده استاد زمانی عنوان نمود.
چاپ کتاب آینه دار حیرت ( شرح غزلیات بیدل دهلوی ) در سال ١٣٩٣ و رونمایی آن در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب تهران از دیگر افتخارات این شاعر ، ادیب و پژوهشگر گیلانی است.
این مسئول فرهنگی هنری در پایان اذعان داشت : یادواره این ادیب ، نویسنده و پژوهشگر گیلانی ، ساعت ٣٠ : ١٤ روز پنج شنبه ٢٦ مهر ٩٧ با حضور شاعران و هنرمندان کشوری و مسئولین استانی و شهرستانی در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر واقع در خیابان شهدا – جنب دادگستری شهرستان برپا خواهد گردید.

زنده یاد کامران زمانی در غروب ٢٥ مهر سال ١٣٩٤ بر اثر ایست قلبی درگذشت و پیکر وی در ظهر روز ٢٦ مهرماه سال ١٣٩٤ در زادگاهش ( روستای نعمت سرا ) کلاچای به خاک سپرده شد.

منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *