اخبارکتاب

برای دومین سال پیاپی؛ کانون با «پویش فصل گرم کتاب» به بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها می‌رود

به گزارش گیل مهر، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گفت: پویش«فصل‌گرمِ کتاب» از نیمه دوم تیرماه ۱۳۹۸ در پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان گیلان اجرا‌می‌شود.
اسفندیار ضیائی هم‌چنین اهداف اجرای این پویش فرآیند‌‌محور را، شکل‌گیری و درعین‌حال بروز رفتار‌های اجتماعی و فرهنگی مناسب در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه، مهارت‌آموزی در سایه اشتراک‌گذاری تجربه‌های مهارتی و رفتاری دانست و حضور هم زمان مخاطبان کودک، نوجوان و خانواده‌‌ها در فعالیت‌ها را از شاخصه‌های این پویش خواند.
مدیر کل کانون استان گیلان در ادامه، غنی‌سازی اوقات فراغت فصل تابستان آینده‌سازان ایران اسلامی، معرفی خدمات کانون به مخاطبان و ایجاد فضایی متفاوت درحوزه مطالعه کتاب برای کودک و نوجوان را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و افزود: انتخاب شعار«آینده‌را باید ساخت» برای این فعالیت فرآیند محور، گویای نگاه ویژه کانون به تربیت نسلی توان‌مند و آینده‌ساز است.
ضیائی درادامه، گستره‌ی برپایی ایستگاه‌های «پویش فصل‌گرم کتاب» را تمامی شهرستان‌های استان خواند و اظهار‌کرد: در شهر رشت نیز تماشاخانه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری به عنوان پایگاه ثابت روز‌های دوشنبه و ۵ بوستان این شهر نیز به عنوان پایگاه‌های متغیر روز‌های پنج شنبه، از ساعت ۱۷ تا ۲۱ پذیرای مخاطبان خواهند‌بود.
او هم‌چنین از فعالیت‌های کتاب‌محور کانون در این ایستگاه‌ها سخن‌گفت و برپایی کارگاه‌های«کتاب و بازی»، «کتاب و تئاتر» و«کتاب و کاردستی»، «کتاب و سفال» و «کتاب و کودکان با نیاز‌های ویژه» را ازجمله برنامه‌های مربیان عنوان‌کرد.
قدردانی از همراهی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان در فراهم‌سازی بستر‌های مناسب برای پیش‌برد این حرکت فرهنگی، دیگربخش سخنان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بود وی در پایان از کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها برای حضور در ایستگاه‌های «پویش فصل گرم کتاب» دعوت‌کرد.
منبع: روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *