اخبارکتابهنر

برنامه ای متفاوت برای روز جهانی کودک؛ «ماهی سیاه کوچولو» برای کودکان دهه ۴۰ تا ۷۰ در رشت بازخوانی می شود.

به گزارش گیل مهر، به همت کافه موزه رشت، قصه «ماهی سیاه کوچولو» برای کودکان دهه ۴۰ تا ۷۰ در کافه موزه رشت بازخوانی می شود.
این ویژه برنامه که به مناسبت روز جهانی کودک، ۱۶مهرماه، برگزار می شود، تلاش دارد خاطرات کودکی متولیدن دهه ۱۳۴۰ تا ۱۳۷۰ را با بازخوانی ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی، پدر ادبیات کودک، زنده کند.
کافه موزه رشت با انتخاب گزیده ای از این قصه، « همه اش که نباید ترسید… راه که بیافتیم، ترسمان میریزد….» از علاقمندان خواست تا حضور خود را پیش از مراسم روز دوشنبه ۱۶مهرماه ساعت ۱۵تا ۱۷ به شماره تماس(۰۹۳۹۹۷۲۶۶۴۳ خانم جباری) اعلام نمایند.
گفتنی است، کافه موزه رشت، کافه ای متفاوت می باشد که مردادماه سال جاری به همت یک مجموعه دار بخش خصوصی، محمد صادق پورعبدالله، در خیابان معلم روبروی باغ وطن آبادی احداث شده است.
صمد بهرنگی، ماهی سیاه کوچولو را در زمستان سال ۱۳۴۶ نوشت و انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آن را در سال ۱۳۴۷ منتشر کرد. قصه ماهی سیاه کوچولو در مورد ماهی کوچکی است که به عشق دیدن دریا خطر می‌کند و سفری دور و دراز را با تجربه‌های متفاوت برای رسیدن به رهایی آغاز می‌کند. ماهی سیاه کوچولو کتاب برگزیده کودک در سال ۱۳۴۷ شد. همچنین جایزه ششمین نمایشگاه کتاب کودک در بلون ایتالیا و جایزه بی‌ینال براتیسلاوای چک‌اسلواکی را در سال ۱۹۶۹ دریافت کرده‌است. این کتاب به بسیاری از زبان‌های جهان ترجمه شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *