اخبار

 برگزاری چهارمین جشنواره گلاب گیری/ سایت های گلاب گیری شفت افزایش می یابد

گیل مهر- مهری شیرمحمدی
پرستوهای خاکی نزدیک مرداب روستا لانه کرده بودند. عطر گلهای محمدی روستای گیلده هر دوستدار طبیعتی را به سوی خود می کشاند.
ماه رمضان به روزهای آخر نزدیک شده بود که هوس مربای گل، پالوده و فرنی گل محمدی مرا به روستایی برد که ارگانیک ترین گلاب ایران را تولید می کند.
اگرچه سایت گلاب گیری یوسفی هم در گیلده بتازگی آغاز بکار کرده، اما برآن شدم از سایت گلاب گیری محمدی دیدن کنم که سال گذشته میزبان جشنواره گلاب گیری روستای گیلده بود.

در میان عطر گل های محمدی، دیگ های تقطیر در حوضچه آب سرد، گلاب خوش طعم گیلان را تولید می کرد و لابه لای بوته های خوش بوی گیاه خالی واش (کوت کوتو) عرقیات دیگری هم تولید می شود.
اگرچه شهر قمصر در شهرستان کاشان ” پایتخت گلاب گیری” ایران” لقب گرفته است، اما دیر نیست که با افزایش سایت های پرورش گل محمدی و ازدیاد دستگاه های تقطیر، روستای گیلده در شهرستان شفت، گوی رقابت را از گلاب قمصر کاشان برباید.
اگر قمصر در دره ای خوش عطر قرار گرفته و گلهای صورتی آن به طالبان غمزه می کنند، گلهای روستای گیلده با تغییر شدت آفتاب، از صورتی به سفید بدل می شود. و این عجیب ترین پدیده ای است که این بار نه در دشت بلکه در جلگه گلابی تولید می شود که از کیفیت بالایی قرار دارد.
این را مرتضی محمدی می گوید. معلم پرنشاطی که بخشی از حیاط منزل مسکونی اش را تبدیل به سایت گلاب گیری کرده است.

در حیاط خانه محمدی، بیش از ۹۰ بوته گل محمدی در ردیف های ۳تایی کاشته شده که یادگار پدرش است و مرتضی با رسیدگی و هرس سالانه، توانسته بوته ها را زیادتر کند.
وی که از سال ۸۹ توانسته این سایت گلاب گیری را راه اندازی نماید، می گوید: آغاز فعالیتم تنها با ۴۰۰هزار تومان سرمایه آغاز شد و یک دیگ کوچک گلاب گیری از کاشان خریداری کردم و روش سنتی نیاکان خود را در تهیه گلاب و عرقیات، صنعتی کرده و توسعه دادم.
مرتضی محمدی می افزاید: کم کم دیگ های گلاب گیری را افزایش داده و درحال حاضر با ۵دیگ، سایت گلاب محمدی فعال است. بنحوی که گلهای تولید شده خودم کفاف نمی داد و گلهای اهالی روستای گیلده را هم برای تهیه گلاب خریداری می کنم . اکنون چند روستای اطراف هم با آموزش و همکاری مسئولان برای کاشت و تولید گل فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه گلاب ارگانیک تولید می کند، توضیح می دهد: برای تقویت خاک رسی و زرد گیلده ، پای بوته ها را با کود حیوانی تقویت می کنم. برای از بین بردن شته ها، گلهای چیده شده را در مسیر آفتاب قرار می دهم و با افزایش نور خورشید آفت برگ خوار نیز از بین می رود.
این معلم کوشا، فرآیند تولید گلاب را نیز توضیح داده و می افزاید: بسته به نوع خاک و میزان و شدت آفتاب رنگ گل از صورتی کمرنگ به سفید متغیر است. معمولا در چینش صبحگاهی گلها صورتی و با نزدیک شدن به ظهر، رنگ گلها به سفیدی می زند. در هر دیگ حدود ۲۰ کیلو گل محمدی را همراه با ۳۰لیتر حدود ۴ساعت می جوشانیم و سپس خاموش می کنیم. بخار آب از لوله های تقطیر داخل دیگ های دیگری می رود که در حوضچه های آب سرد تعبیه شده است.
محمدی با بیان اینکه از مواد افزودنی و اسانس در فرایند تولید اجتناب می گردد، خاطر نشان ساخت: گلاب تازه حداقل باید ۶ماه بماند. استفاده سریع گلاب بویژه در پخت و پز، طعم را بتلخی می زند و عطر آن نیز کمتر است.

وی از برگزاری چهارمین جشنواره گلاب گیری خبر داده و می افزاید: با تصمیم ستاد برگزاری جشنواره گلاب گیری بعد از ماه رمضان، در این جشنواره بازدید کنندگان می توانند با حضور در سایت محمدی از نزدیک فرایند گلاب گیری را تماشا کرده و از برنامه های جانبی جشنواره هم بهره مند شوند.
دهیار گیلده نیز ضمن ابراز خرسندی از اشتغالزایی در این منطقه با افزایش تولید گل محمدی و فراورده های آن درباره برگزاری جشنواره گلاب گیری در این روستا می گوید: بمنظور شناساندن ظرفیت های روستا و در راستای تحقق شعار تولید ملی، ترویج، کاشت و گسترش گل های محمدی و تولید گلاب و عرقیات سنتی در روستا آغاز شده است.
میلاد بینای از اعطای تسهیلات از صندوق کارآفرین و جهاد کشاورزی برای توسعه زمین های زیر کشت خبر داده و می افزاید: با افزایش دیگ های ویژه گلاب گیری، دومین سایت گلاب گیری نیز فعال شده است و درحال حاضر ۴هکتار زمین زیر کشت گل محمدی قرار دارد.
وی جشنواره گلاب گیری را فرصتی برای توسعه گردشگری در روستا خواند و افزود: ستاد برگزاری تلاش دارد عصر روز چهارشنبه ۲۴خرداد، چهارمین جشنواره گلاب گیری را برگزار نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *