اخبارگردشگری

به مدیریت فرامرز کوچکی زاد؛ شعبه انجمن مفاخر گیلان در انزلی گشایش یافت

به گزارش گیل مهر، روز گذشته با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان و مدیر فرهنگ و ارشاد شهرستان انزلی، دفتر انجمن مفاخر شهرستان انزلی به مدیریت فرامرز کوچکی زاد، گشایش یافت.
رئیس انجمن آثار و مفاخر گیلان در این مراسم، گفت: یکی از اهداف تاسیس شعبه های این انجمن در دیگر شهرستان های گیلان، بررسی راه های توسعه فرهنگ گیلان از طریق مشارکت دیگر فرهیختگان است.
دکتر ابراهیم صفری، با اشاره به برگزاری جلسات مستمر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان در رشت اظهار کرد: صبح هر یکشنبه جلسات این انجمن با حضور فرهیختگان در مجتمع خاتم الانبیای رشت برگزار می شود و موضوعات تخصصی، علمی و پژوهشی در زمینه گیلان شناسی، با سخنرانی یکی از اساتید فن بررسی می گردد. در این نشست ها اساتید در حوزه های مختلف سخنرانی نموده و حاضران پرسش های خود را پیرامون موضوع بیان می دارند.
وی از تلاش برای تالیف کتاب پیرامون موضوعات سخنرانی در انجمن مفاخر خبر داد و افزود: تبادل تجربه و هم اندیشی سبب می شود بتوانیم به اطلاعات مورد نیاز در زمینه تهیه کتاب سال دست یابیم.
ابراهیم صفری، برگزاری نکوداشت برای مفاخر استان گیلان را از دیگر برنامه های این انجمن خواند و تصریح کرد: چنین نکوداشت هایی موجب الگوبرداری نسل جوان از این مفاخر می شود.


وی با بیان اینکه انجمن مفاخر با بومی سازی در شهرهای مختلف و بررسی و جمع آوری اطلاعات توسط کارگروه های تخصصی و علمی می تواند این اطلاعات را بازشناسی نماید، تاکید کرد:
جمع آوری این اطلاعات سبب شناخت بیشتر نسبت به غنای فرهنگی گیلان و شهرهای مختلف می شود. و راه اندازی دفتر انجمن مفاخر انزلی به مدیریت مهندس فرامرز کوچکی زاد- که تالیفات زیادی در حوزه گیلان دارد- می تواند بر غنای فرهنگی شهرستان انزلی بیفزاید.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی نیز در این برنامه اظهار کرد: در شهرستان انزلی بیشترین تعداد انجمن های فرهنگی و هنری راه اندازی شده است.
فرهاد رحمان زاده یکی از آسیب ها و مشکلات در شهرستان انزلی را نبود همت برای اجرای برنامه های جمعی اعلام کرد و افزود: راه اندازی این انجمن ها می تواند زمینه مشارکت های حوزه فرهنگی را گسترش دهد.
در این برنامه با اعطای حکم رئیس انجمن مفاخر گیلان، مدیریت شعبه این انجمن در شهرستان انزلی به فرامرز کوچکی زاد اعطا شد. فرهنگ معانی آبادی های گیلان، نامگذاری و وجه تسمیه آبادی های گیلان(با همکاری حسن دادرس)، فرهنگ نام های جانوران و گیاهان گیلان و کتاب واژگان پزشکی سنتی گیلان برخی از تالیفات این نویسنده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *