اخبار

به همت انجمن مفاخر گیلان؛ «ریشه یابی نام محلات رشت» بررسی می شود

به گزارش گیل مهر، به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان، نشست تخصصی « ریشه یابی نام محلات رشت» با سخنرانی فرامرز کوچکی زاد، ۲۵شهریور ماه در رشت برگزار می شود.
در این جلسه- که از سلسله نشست های تخصصی تاریخ و فرهنگ گیلان می باشد – یکی از مولفان کتاب «پیدایش شهر رشت و بررسی نامواژه محلات رشت» پیرامون ریشه نام واژه های محلات رشت سخنرانی می کند.
علاقمندان می توانند روز یکشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۰ در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا (رشت، ابتدای خیابان سعدی) حضور بهم رسانند.
گفتنی است، فرامرز کوچکی زاد در ۲۶ آبان سال ۱۳۲۸ در رشت به دنیا آمد و تحصیلات خود را در زادگاهش تمام نمود و مدت ۲۰ سال دبیر در شهرستان بندرانزلی بود.
وی مدت زیادی را صرف تحقیقات گیلان شناسی نمود. و از سال ۱۳۷۵ تاکنون ۳۲ کتاب منتشر کرده و تعداد زیادی در دست چاپ دارد . چاپ بیش از ۸۰ عنوان مقاله در نشریات مختلف از دیگر فعالیت های فرهنگی کوچکی زاد است.
فرهنگ نام های جانوران و گیاهان گیلان، گلچینی از ترانه های ابوالقاسم نزهت سرشت، یادنامه یعقوب کوچکی زاد ( تاریخچه ژیمناستیک در گیلان )، گلهای صحرایی ( موسیقی محلی ایران ) ، بررسی اقتصادی صید و صادرات خرچنگ، پوشاک در گیلان از آغاز تا امروز، ریشه یابی نام محلات رشت، پیدایش شهر انزلی و بررسی نام واژه های محلات رشت ( با همکاری حسن دادرس) و… برخی از تالیفات فرامرز کوچکی زاد می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *