اخبارکتاب

به همت موسسه فرهنگی بازباران؛ نخستین کتابخانه تخصصی کودکان در بیمارستان ۱۷شهریور رشت راه اندازی شد

به گزارش گیل مهر، به همت موسسه فرهنگی بازباران، نخستین کتابخانه تخصصی کودکان و نوجوان برای کودکان بخش خونی بیمارستان ۱۷شهریور راه اندازی شد.
مدیر موسسه فرهنگی بازباران، در گفتگو با گیل مهر در این باره گفت: موسسه بازباران، عرضه کننده کتاب و بازی های فکری کودک و نوجوان و با هدف روحیه بخشی به کودکان بستری در بیمارستان بویژه بخش خونی و سرطانی اقدام به راه اندازی نخستین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان در بیمارستان ۱۷شهریور رشت نمود.
حمید وثیرش با اشاره به شعار کمپین روز جهانی سرطان ابراز کرد: شعار ما می توانیم، من می توانم، بیانگر این نکته است که هر فرد می تواند سهم خود را برای کاهش اثرات منفی بیماری سرطان بر بیمار و خانواده ها انجام دهد. بهمین دلیل موسسه بازباران برای کاهش رنج و اندوه کودکان سرطانی و شاد کردن ایشان، اقدام به راه اندازی کتابخانه کودک و نوجوان برای این کودکان نمود.
وثیرش ضمن قدردانی از مدیریت و پرسنل بیمارستان ۱۷شهریور در همکاری با بازباران گفت: کارکنان بازباران هر هفته در روزهای دوشنبه در بیمارستان حضور یافته و چهره به چهره برای کودکان بستری کتاب می خوانند.
مدیر این موسسه فرهنگی، یادآور شد: کتابخانه بیمارستان ۱۲۰عنوان کتاب ویژه کودک و نوجوان
دارد و در صورت حمایت دانشگاه علوم پزشکی قابل توسعه می باشد.
گفتنی است، موسسه کتاب و بازی فکری بازابارن با شعار «توپ و کتاب دو بال کودکان» پیش از این نیز با حضور در مدارس محروم شهرستان رشت اقدام به اهدای کتاب به دانش آموزان نموده و بخشی از کتاب های تنها تاکسی فرهنگی رشت را نیز تامین می کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *