اخبارفرهنگگردشگری

جشنواره‌ی اربادوشاب در رضوانشهر برگزار شد+گزارش تصویری

گیل‌مهر- الهام کیانپور
پنجمین جشنواره‌ی فرهنگی اربادوشاب و مراسم آیینی عروس‌بران، روز پنج شنبه ۸ آذرماه در روستای اورماملال رضوانشهر برگزار شد.
این جشنواره‌ با هدف احیا و حفظ فرهنگ بومی و آیین‌های سنتی استان گیلان و با توجه‌ای ویژه‌ به گردشگری فرهنگی، خصوصا گردشگری روستایی به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان (نمایندگی رضوانشهر)، شهرداری و فرمانداری رضوانشهر، دهیاری روستای اورماملال برگزار شد.
میوه اربه(اربا) یا همان خرمالوی ریز جنگلی در جنگل های استان گیلان و مازندران به صورت خودرو رشد می‌کند و طعم توامانی از شیرینی و گسی دارد. اربه‌دوشاب از دیرباز در طب سنتی در درمان بیماری هایی چون فاویسم، زردی و یرقان، جایگاه ویژه‌ای داشته و هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد‌.
اربه‌دوشاب به واسطه‌ی طبع گرمی که دارد، یکی از خوراکی‌های محبوب در فصل زمستان است.
گیلانیان، در فصل زمستان «اربه دوشاب»را با برف مخلوط کرده و به عنوان میان‌وعده‌ی این فصل استفاده می‌کنند که در اصطلاح گیلکی به آن «ورف دوشاب» می گویند. از دیگر کاربردهای اربه‌دوشاب می‌توان به مخلوط آن با برنج بو داده اشاره کرد که یکی از تنقلات سنتی و‌ خوشمزه‌ی گیلانی‌ها به شمار می‌رود.
در این جشنواره علاوه بر معرفی میوه اربا و‌ چگونگی تهیه اربا دوشاب، مراسم سنتی عروس‌بران و‌ بازی هایی چون طناب‌کشی، قیش بازی برگزار شد. از دیگر برنامه هایی این جشنواره همچنین می‌توان به معرفی و فروش سوغات و صنایع دستی، انواع دم نوش‌های گیاهی، نان و شیرینی‌های محلی اشاره نمود.
عکس‌ها از: مریم فخرایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *