اخبار

جشنی متفاوت مبتنی بر خلاقیت و آزادی کودکان

با شعار «دنیای آزاد و زیبا حق طبیعی کودکان است»، خانه خلاقیت و بازی به مناسبت روز جهانی کودک، جشنی دو ساعته با چند فعالیت خلاقانه متفاوت برگزار می نماید.
مدیر خانه خلاقیت و بازی المر، در گفتگو با گیل مهر در این باره اظهار کرد: در خانه ی اِلمر بر پایه روش مونته سوری – که مبتنی بر استقلال و آزادی کودک در بازی است- کودک آموزش می بیند.
موید عابدی افزود: کودکان در حین بازی ، روش های تعامل با همسالان و پشتکار را می آموزد. ضمن اینکه هر زمان کارگاه برایش ناخوشایند بود، می توانند آزادانه محیط را ترک کنند و هیچ اجباری بر حضور نیست.
این روانشناس با تاکید بر شکل گیری توانایی های اجتماعی شدن کودکان در سنین اولیه زندگی بویژه زیر دبستان تصریح کرد: توانایی های اجتماعی شدن کودکان تنها از طریق مدرسه رفتن کسب نمی شود. کودک در حین بازی های خلاقانه و آزاد و تکرار آن می تواند خود را با محیط اجتماعی تطبیق دهد.
عابدی یادآور شد، روز جهانی کودک فرصتی است تا والدین نیز با حقوق کودکان آشنا شوند بنابراین در این جشن که شامل یک کارگاه خلاقانه ،بازی،پذیرایی،عکس با تم روز جهانی کودک و… می باشد، والدین نیز می توانند بیشتر با دنیای کودکان آشنا شوند.
وی افزود: روز پنجشنبه ۱۹مهرماه، خانه خلاقیت و بازی المر جشنی را برگزار می کند که عوامل آن خود کودکان هستند. این جشن ویژه رده سنی ۱ تا ۱۲ سال بوده و تمام مراحل جشن با احترام به حقوق کودک، توسط خود کودکان انجام می شود.
علاقمندان برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به شماره های (۰۹۱۱۲۳۰۱۰۶۲ و ۰۹۱۱۳۳۹۰۶۹۲) تماس حاصل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *