اخبارفرهنگکتاب

خوانش لباس گیلکی سارا در میدان شهرداری رشت

به گزارش گیل مهر، به همت یک کتابدار، همزمان با برنامه های روز رشت، کتاب قصه لباس گیلکی سارا در پیاده راه فرهنگی رشت خوانش شد.
دل آرام جباری در این باره توضیح داد: کتاب لباس گیلکی سارا از مجموعه داستان های «ما گل های خندایم» به قلم زنده یاد پرویز کلانتری انتخاب و در میدان شهرداری رشت برای کودکان گیلانی قرائت شد.
وی به استقبال خانواده ها از خوانش قصه های گیلکی اشاره نموده و افزود: داستان این کتاب دختری گیلانی به نام سارا است که می خواهد به جشن برداشت برنج برود و اتفاقاتی در این مسیر برای سارا روی می دهد.
این کتابدار فعال در حوزه فرهنگی ابراز کرد: خوانش اینگونه داستان ها نقش موثری در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ معیشت و آداب و رسوم سرزمین مادری دارد.
پرویز کلانتری (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۱۰ زنجان-درگذشتهٔ ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵) نقاش، طراح، نویسنده و روزنامه‌نگار معاصر ایرانی و از نقاشانِ مطرح نوگرای ایران بود. بسیاری از نقاشی‌های آشنا برای کودکان دبستانی –به‌ویژه در کتاب‌های نظام قدیم آموزش و پرورش– همچون «روباه و خروس»، «چوپان دروغگو»، «حسنک کجایی؟»، «مرغابی‌ها و لاک‌پشت» و «روباه و زاغ» از آثار او بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *