اخبار

دانش آموخته دانشگاه گیلان در جشنواره جوان خوارزمی دوم شد

دانش آموخته مقطع دکتری دانشگاه گیلان در جشنواره جوان خوارزمی حائز رتبه دوم در پژوهش های کاربردی شد.
به گزارش گیل مهر ، فائقه عبدالهیان دانش آموخته مقطع دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه با طرح ساختار روایی فیلمنامه داستانی، رتبه دوم پژوهش های کاربردی را در جشنواره جوان خوارزمی به خود اختصاص داد.
بیستمین دوره جشنواره جوان خوارزمی از سوی سازمان پژوهش ‌های علمی و صنعتی ایران و وزارت بهداشت به منظور معرفی طرح‌های برتر پژوهشگران جوان در بخش‌های دانش‌آموزی و دانش‌پژوهان جوان برگزار شد.
شبنم شهریاری دانشجوی ترم ششم رشته نقاشی دانشگاه گیلان نیز به عنوان نفر اول چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان انتخاب شد.
چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان با هدف ایجاد بستر برای بروز و ظهور خلاقیت های هنری و انتقال پیام هنرمندان استان در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا (ص) برگزار شد.
در ابتدا ٦٣٩ اثر از ١٥٥ هنرمند مورد داوری اولیه قرار گرفت و ٥٦ اثر از ٥١ هنرمند برای نمایش عمومی در نمایشگاه چهارمین دو سالانه نقاشی گیلان انتخاب شد.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر بیش از ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای بیش از ۶۰۰ عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور دارای دانشکدهای ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
دانشگاه گیلان همچنین پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی دارد.

منبع: روابط عمومی دانشگاه گیلان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *