اخبارتاریخگردشگری

درخواست عضو شورا در مشارکت خیرین برای احیای حمام میراثی حاجی رشت

به گزارش گیل مهر، فاطمه شیرزاد در آیین بازآفرینی مناره مسجد گلدسته ی رشت، خواستار استفاده از ظرفیت خیرین در احیای بافت های تاریخی شد.
پیش از ظهر امروز، عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه محلات قدیمی هویت رشت هستند، ابراز کرد: تغییر سبک زندگی متاسفانه موجب شده به کالبد محلات قدیمی آسیب جدی وارد شود.
فاطمه شیرزاد که خود بالیده در محله ساغریسازان است، تصریح کرد: امیدوارم شهرداری منطقه ۲ نظارت بیشتری بر ساخت و ساز در بافت فرسوده داشته باشد و بعضا مشاهده شده که اضافه بنا در کوچه های باریک ساخته می شود و این بر ایمنی محلات پرتراکم آسیب می زند.
وی خواستار همکاری بیشتر اداره کل میراث فرهنگی با مدیریت شهری و سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری در احیای بناهای تاریخی شد.
شیرزاد، حرکت های خیرانه حاج غلامحسین قطب زاده را ارج نهاد و ابراز امیدواری کرد، حرکت های خیرانه وی و دیگران افزایش داشته باشد و با تعامل و همکاری مجموعه شورا و شهرداری بتوان بافت های تاریخی را احیا نمایند.
وی ضمن تقدیر از دیگر حرکت های خیرانه قطب زاده نظیر احداث چندباب مدرسه و مرکز درمانی از وی خواست، حمام حاجی را دریابد و افزود: امیدوارم حرکت بعدی خیرین احیای حمام میراثی حاجی باشد.
شیرزاد با اشاره به اینکه بازآفرینی حمام حاجی در دستور کار شهرداری است، از قطب زاده خواست تا در حرکت بعدی به مدیریت شهری در احیای حمام حاجی کمک کند.
عضو شورا همچنین گفت: بزودی با خرید قیر، محله ساغریسازان برای رفع چاله ها و مرمت آسفالت در دستور کار قرار می گیرد.
منبع: خبرگزاری شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *