اخبارهنر

در اختتامیه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان مطرح شد؛ گیلان نامزد پایتخت نقاشی ایران

معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: دوسالانه نقاشی گیلان قابلیت تبدیل شدن به یک رویداد منطقه ای و ملی را داراست.
به گزارش گیل مهر ، اردشیر میرمنگره عصر جمعه در آئین اختتامیه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان در رشت افزود: گیلان خاستگاه بسیاری از نقاشان معاصر کشور بوده و امروز نیز تثبیت برپایی این دوسالانه و بروز ظرفیت های هنری در این رشته ثابت کرد که این رویداد قابلیت ملی شدن دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این آئین بیان کرد: با توجه به مطرح شدن معرفی گیلان بعنوان پایتخت نقاشی کشور ، این استان با توجه به دارابودن پیشینه فرهنگی و وجود ظرفیت های هنری بسیار در این رشته، آمادگی پذیرش این عنوان را دارد.
فیروز فاضلی اظهار داشت : این استان از ظرفیت و پیشینه بالای فرهنگی و هنری برخوردار است لذا در حوزه دیپلماسی فرهنگی و هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این انتظار می رود تا برای تبادلات فرهنگی با کشورهای حاشیه دریای خزر اعتبارات لازم را در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه ۶۰۰ اثر به دبیرخانه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان ارسال شد که ۵۶ اثر مورد داوری سه داور ملی قرار گرفت و هشت نفر شایسته تقدیر شناخته شدند افزود: هر هنرمندی که در این عرصه حضور یافته، منتخب است و آنانی که به مقصد نرسیدند نباید از تلاش دست بردارند.
فاضلی ادامه داد: برخورد الاکلنگی و بیش و کم ، شایسته جامعه هنری نیست چرا که هنر روح جامعه است و نمی توان روح را تکه تکه کرد .
وی سه مشخصه عاطفی ، تخیلی و چند بعدی بودن را از حلقه های هنر توصیف کرد و افزود: این حلقه ها تفاوت میان هنرمند و شخص غیر هنری را شکل می دهند.
شبنم شهریاری، ساحل سادات تولایی و مروارید بلبل آبادی بعنوان نفرات برگزیده چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان معرفی شدند؛ داوران چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان را عبدالحمید پازوکی، کامبیز موسوی ‌اقدم و باوند بهپور از چهره های ملی هنری به عهده داشتند.
منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *