اخبار

در انجمن کتابخانه‌های عمومی لاهیجان عنوان شد: لاهیجان شهرستان پیشرو در کتابخوانی/ لاهیجان پایتخت کتاب می‌شود

به گزارش گیل مهر، در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان در راستای پیشرو بودن این شهرستان در زمنیه کتاب و کتابخوانی و اینکه قرار است پایتخت کتاب گیلان شود صحبت شد.

«پریسا کرمی» صبح امروز(چهارشنبه، ۲بهمن) در جلسه انجمن کتابخانه‌های لاهیجان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: لاهیجان از نظر اجرای کمی و کیفی مصوبات جلسات انجمن کتابخانه‌ها جزء شهرستان‌های ویژه استان گیلان است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه لاهیجان در زمینه کتاب و کتابخوانی پیشرو است افزود: خلاقیت‌های خوبی که در زمینه کتاب و کتابخوانی توسط اداره ارشاد اسلامی این شهرستان انجام می‌شود سبب شده تا یک جایی به عنوان پایتخت کتاب داشته باشیم.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه بین انجمن کتابخانه‌ها با آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه فضای مدیریت آموزش و پرورش بسیار مهم است باید ما تمام تلاشمان را کنیم که سبب رونق کتاب و کتابخوانی بین دانش‌آموزان باشیم.
در ادامه «اسماعیل میرغضنفری» با بیان اینکه کتاب یار مهربان است تصریح کرد: فرد که کتاب می‌خواند بعد از مدتی با محتوا و داستان کتاب همزاد پنداری می‌کند.
فرماندار لاهیجان با بیان اینکه مطالعه کتاب می‌تواند ما را به یک دنیای جدید ببرد خاطرنشان کرد: کتاب سبب می‌شود، مسیری حرکت کنیم که در رشد فردی و جمعی ما تاثیرگذار و موجب تعالی جامعه ‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از تکالیف پیامبران الهی این بود که مردم زمان خود را از جهالت و گمراهی به وسیله کتاب نجات دهند و خداوند هم نزول آیات قرآن را با «اقرأ» شروع کرد اظهار کرد: کسانی که اهل مطالعه هستند یک آرامش درونی در آنها حاکم است.
میرغضنفری با بیان اینکه یکی از راه‌های رسیدن به آرامش مطالعه کتاب است، افزود: سال‌ها پیش دانشمندان دنیا به این نتیجه رسیدند که افراد صعب‌العلاج اگر شب قبل از عمل آیات قرآن گوش فرا دهند انرژی مضاعفی به آنها داده می‌شود.
فرماندار لاهیجان با بیان اینکه این شهرستان به دلیل سابقه غنی فرهنگی که دارد و با وجود بسیاری از نویسندگان و هنرمندان و شاعران در لاهیجان باید همواره از جهت فرهنگی و کتاب خوانی نیز پیشرو و زبانزد باشد گفت: لاهیجان پایتخت کتاب بود و دوباره قرار است که شود.
وی با بیان اینکه مجموعه ادارات لاهیجان از خودمان مطالعه کتاب را آغاز کردیم تصریح کرد: در جلسات شورای اداری چند صفحه از کتاب خوانده می‌شود.
میرغضنفری با بیان اینکه این شهرستان علاوه بر داشتن نویسندگان ماهر دارای راننده تاکسی، دانش‌آموز و مردمان کتابخوانی است خاطرنشان کرد: بحث کتاب و کتابخوانی باید بیش از این پیگیری شود.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *