اخبارهنر

در دومین سالگرد توران میرهادی؛ نمایشگاه نقاشی «از کودکی…» در تهران برگزار می شود

دومین نمایشگاه گروهی نقاشی گرامیداشت زنده‌یاد توران میرهادی با عنوان «از کودکی…» همزمان با دومین سال درگذشت توران میرهادی برگزار می‌شود.

به گزارشگیل مهر، دومین نمایشگاه گروهی نقاشی گرامیداشت زنده‌یاد توران میرهادی با عنوان «از کودکی…» جمعه هجدهم آبان‌ماه، همزمان با دومین سال درگذشت توران میرهادی در گالری ویستا برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه آثار ۱۷ هنرمند که به یاد توران میرهادی خلق شده‌اند، به انتخاب بهنام کامرانی به نمایش درمی‌آید، آثاری از فرح اصولی، ثمیلا امیرابراهیمی، ندا اعظمی، مهناز پسیخانی، مهدیس توکل، تبسم تهم، مهدی حسینی، ستاره حسینی، سمیرا دریا، آذین رستمی، گیزلا وارگا سینایی، ترانه صادقیان ،نجوا عرفانی، نفیسه عمران، بهنام کامرانی، وانا نبی پور و رضا هدایت.

توران میرهادی از چهره‌های پیشگام فرهنگی ایران، استاد ادبیات کودکان، نویسنده و متخصص آموزش و پرورش یکی از شخصیت‌های برجسته فرهنگی است که بیش از ۶۰ سال در گستره آموزش و پرورش، فرهنگ کودکی و ادبیات کودکان کوشیده و در این روند یکی از چهره‌های تاثیرگذار بوده است. در این راه او به همراه همسر و همراهش محسن خمارلو به مدت ۲۵ سال مجتمع آموزشی تجربی فرهاد یا مدرسه فرهاد را از سال ۱۳۳۴ تا ۱۳۵۹ اداره کرد. این مجتمع یکی از آموزشگاه‌های تجربی و الگوواره ایران بود که هدف‌ها و کارکردهای آموزش و پرورش مدرن در آن تجربه و ارزیابی می‌شد. همچنین او یکی از بنیانگذاران شورای کتاب کودک است و از سال ۱۳۵۸ تا کنون نیز سرپرستی تدوین و تالیف «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» را برعهده داشته است.

«مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران»، «کتاب کار مربی کودک: برنامه کار سالانه مربی در مهد کودک و کودکستان»، «آنکه رفت، آنکه آمد»، «تعلیمات اجتماعی پنجم دبستان» از آثار میرهادی است.

نمایشگاه «از کودکی…» تا ۲۵ آبان (غیر از شنبه) در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک۱۱ میزبان علاقه‌مندان است.
خبرگزاری ایبنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *