اخبارکتابهنر

دومين مجموعه شعر عنایت سمیعی در بیستمین نمايشگاه کتاب تهران عرضه می شود

دومين كتاب شعر عنايت سميعي با عنوان «فال قهوه»، براي نخستين بار در بيستمين نمايشگاه كتاب تهران عرضه مي‌شود.
به گزارش گیل مهر، اين كتاب منظومه‌اي بلند است كه از سوي نشر نشانه، منتشر شده است.
سميعي با بيان اين كه دو مجموعه شعر را براي انتشار در بيستمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران آماده و به دست ناشر سپرده بود، گفت: به جز “فال قهوه” مجموعه شعر ديگري را به انتشارات آگاه سپرده‌ام، كه اين كتاب هنوز مراحل انتشار را مي‌گذراند و بعيد مي‌دانم به نمايشگاه برسد، اما منظومه “فال قهوه” به نمايشگاه كتاب مي‌رسد.
اين شاعر و منتقد با اشاره به برپايي سراي اهل قلم در نمايشگاه كتاب امسال گفت: هر ساله اين بخش از نمايشگاه ايجاد و راه‌اندازي مي‌شود كه مي‌تواند سرچشمه تحولات مهمي در عرصه ادبيات ايران باشد.
شاعر مجموعه «شاديانه روز بهتر» به رسميت نشناختن ديدگاه‌هاي مختلف در حوزه ادبيات معاصر را از سوي نويسندگان و شاعران يكي از مهم‌ترين معضلات ادبيات امروز برشمرد و افزود: بيشتر شاعران و نويسندگان امروز در بحث‌ها و سخنراني‌هاي خود موضوعات فردي را مطرح كرده و اغلب درباره آثار خود صحبت مي‌كنند و كمتر حاضرند درباره مسايل فراگير ادبيات با يكديگر گفت‌وگو كنند، اين مي‌تواند در نهايت به ضعف ادبيات منجر شود.
وي افزود: مسوولان برگزاري بيستمين نمايشگاه كتاب با برنامه‌ريزي مدون و اطلاع‌رساني به موقع مي‌توانند زمينه گفت‌وگو ميان شاعران و نويسندگان معاصر را به ويژه در فضايي چون سراي اهل قلم به وجود آورند.
منبع: ایبنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *