اخبارکتاب

رونمایی از مجموعه داستان «یادداشت های سبیل یک مرده» در رشت

مجموعه داستان «یادداشت های سبیل یک مرده» درمجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت رونمایی می شود.
به گزارش گیل مهر، محمد حسن پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: مجموعه داستان « یادداشت‌های سبیل یک مرده » اثر ایرج نوبخت فردا ازساعت١٧ تا ١٩ در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت رونمایی می‌شود.
وی افزود: مجموعه داستان « یادداشت‌های سبیل یک مرده » شامل شانزده داستان کوتاه و جذاب و داستان هایش بر پایه طنز اجتماعی – اساطیری است و از سوی انتشارات سمام منتشر شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: همزمان با آیین رونمایی، مجموعه داستان «یادداشت‌های سبیل یک مرده» با حضور علیرضا نیکویی و معصومه غیوری نیز نقد و بررسی می‌شود.
ایرج نوبخت یکی از مترجمان بزرگ زبان ترکی در ایران، متولد ١٣٢١ و دارای مدرک دکترای تاریخ هنراست و کتاب تاریخ امپراطوری عثماتی در ٦ جلد نوشته وی و چاپ شده از سوی موسسه کیهان، یکی از بزرگترین کتاب‌های مرجع در ایران است.
برخی از آثار منتشر شده ایرج نوبخت: درآمدی بر جامعه شناسی ادبیات فارسی – نظم و نثر فارسی در زمینه اجتماعی – یک نوشیدنی در خیابانی که بار دیگر از آن نخواهی گذشت (مجموعه داستان) و این جا چه آسان می‌توان خوشبخت بود (مجموعه داستان) و همچنین ترجمه: داستان‌هایی از یک جیب و جیب دیگر (مجموعه داستان) اثر کارل جاپک – افسانه گل سنگی (داستان کودک) اثر پاول باژوف – برادر زندگی زیباست (رمان) اثر ناظم حکمت است.
مجموعه داستان «یادداشت های سبیل یک مرده» در رشت فردا رونمایی می شود.
منبع: روابط عمومی ارشاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *