اخبارهنر

شازده کوچولو غرق در در دنیای مجازی

هنرمند ایرانی برنده جایزه دوم مسابقه طنز گرافیکی رومانی شد

عماد صالحی هنرمند خوزستانی ساکن شهر ساحلی انزلی جایزه دوم دوازدهمین مسابقه بین المللی طنز گرافیکی BUCOVINA رومانی را از آن خود کرد.

اثر برگزیده در این مسابقه تصویری از شازده کوچولوست که از گل در حال پژمردنش غافل و غرق دنیای مجازی شده است.
به گزارش گیل مهر، صالحی که در سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ جوایز ویژه مسابقات کاریکاتور چین ، کره جنوبی و ژاپن را کسب کرده در این باره به ایرنا گفت : تقریبا همه ما وقتی وارد فضای رسانه های ارتباط جمعی می شویم انگار در یک جزیره گم شده ایم. ساعتها از محیط و دنیای واقعی دور و غرق دنیای مجازی می شویم .
به اعتقاد وی بسیاری از ما در این شرایط محو دنیای مجازی شده و از داشته هایمان و عزیزانمان مثل فرزند، مادر، پدر، همسر و واقعیت غافل و دور می شویم و در خیال به چیزهای دست نیافتنی نزدیک می شویم .
وی با بیان این که زمان دارد برای ما به سرعت می گذرد ولی ما غرق این دنیای مجازی هستیم افزود:هنرمندان مسئولیت دارند این ها را به روشهای مختلف به مخاطبان خود نشان دهند.
صالحی خاطرنشان کرد: آنها که می خواهند حرفه ای کار کنند معمولا برای رساندن پیام از نمادی بهره می برند که جهانی باشد و اگر به مخاطب جامعه ایران و دیگر جوامع ارائه دهیم درک شود و نتیجه ای که می خواهیم دهد.
عماد صالحی ، متولد سال ۱۳۵۸ خرمشهر ، دارای دیپلم گرافیک و دکترای مدیریت بازار کار است. شرکت در بیش از۲۰۰ نمایشگاه گروهی داخل و خارجی و کسب جایزه ویژه مسابقات بین المللی کاریکاتور جیانزینگ چین ۲۰۱۵ ،کسب جایزه بزرگ جهان در مسابقات سیکاکو کره جنوبی ۲۰۱۷ ، کسب جایزه ویژه مسابقات جهانی توکیو ژاپن ۲۰۱۷، کسب جایزه اول مسابقات کاریکاتور بین الملل۲۰۱۶ پرتغال، کسب جایزه افتخاری مسابقه بین المللی دائجون کره جنوبی در سالهای ۱۹۹۹ ، ۲۰۰۰، ۲۰۰۱ ، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۵ ، کسب جایزه ویژه مسابقه بین المللی کاریکاتور سوریه ۲۰۱۵ ، برگزیده و کسب جایزه سه سال متوالی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور، کسب جایزه ویژه از جشنواره ملانصرالدین ترکیه در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ ، کسب جایزه ویژه جشنواره هنرهای تجسمی بین المللی شارجه امارات در سال ۲۰۰۶ ، نقاش تابلوی اول منتخب بین هنرمندان کشورهای مختلف در افتتاح مترو دبی توسط حاکم دبی، برگزاری ۳۲ نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور بخشی از کارنامه هنری عماد صالحی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *