اخبار

شعبه های انجمن مفاخر در شهرستان های گیلان راه اندازی می شود

به گزارش گیل مهر، رئیس انجمن آثار و مفاخرفرهنگی گیلان، با اعلام این خبر افزود: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان چند ماهی است به مدد فرهیختگان فعالتر شده و صبح هر یکشنبه در دفتر این انجمن نشست های تخصصی برگزار می شود.
دکتر ابراهیم صفری، از استقبالِ دیگر شهرهای استان گیلان به منظور بازگشایی شعبه های دیگر این انجمن، خبر داد و تصریح کرد: فعالیت های اخیر انجمن مفاخر بازتاب خوبی در دیگر شهرستان ها داشته و مفاخر فرهنگی دیگر شهرهای گیلان نظیر؛ لاهیجان، انزلی، صومعه سرا و لنگرود خواستار را اندازی این دفاتر و برگزاری نشست های فرهنگی در دیگر شهرستانها را دارند. به همین منظور گسترش نشست های فرهنگی در قالب دفتر انجمن مفاخر در دستور کار دفتر مرکزی است.
مدرس دانشگاه فرهنگیان گیلان، سابقه درخشان و نقش موثر فرهنگی و تاریخی هر یک از شهرهای این استان، را برشمرد و تصریح کرد: دبیری انجمن مفاخر برعهده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت است و زیر نظر یک هیات امنای مشخص اداره می گردد.
صفری، هدف اصلی این انجمن در راه اندازی دفاتر شهرستان را معرفی مفاخرفرهنگی واثارگرانسنگ آنان توصیف کرد و ابراز داشت: مفاخر فرهنگی ما سرمایه های بی بدیل این استان هستند و برگزاری نشست های تخصصی متناوب می تواند الگوی خوبی در ادامه این مسیر برای نسل جوان باشد.
وی برگزاری نکوداشت هایی برای چهره های ادبی را از دیگر برنامه های آتی این انجمن برشمرد و افزود: برگذاری نشست های تخصصی بامحوریت گیلان شناسی وبازشناسی ظرفیت های فرهنگی هرشهرستان از دیگر برنامه های انجمن آثار مفاخر گیلان است.
مدرس دانشگاه فرهنگیان گیلان تاکید کرد: ازظرفیت های ادبی وفرهنگی دیگرشهرهای استان جهت تدوین فرهنگ تطبیقی گیلان وجلسات تخصصی استفاده خواهدشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *