اخبارکتابگردشگری

شهردار شاهرود در آئین افتتاح «کلبه دوستداران کتاب» خبر داد؛ تجهیز کلیه پارک‌های شاهرود به امکانات رایگان فرهنگی و کتابخوانی

«کلبه دوستداران کتاب» با حضور مسئولان نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط در پارک کودک و شهدای محراب در دو منطقه شهر شاهرود افتتاح شد.

به گزارش گیل مهر، ایستگاه کتابخوانی با نام «کلبه دوستداران کتاب» با هدف ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه در شهر شاهرود، به بهره‌برداری رسید.

محسن احمدی، شهردار شاهرود در مراسم بهره‌برداری از این پروژه، گفت: در حال حاضر در دو پارک شهدای محراب و پارک کودک ایستگاه مطالعه و کلبه دوستداران کتاب راه‌اندازی شده که هدف آن ترویج فرهنگ مطالعه و توجه به روح و فکر شهروندان در کنار توسعه فعالیت‌های ورزشی در پارک‌ها است.

وی با بیان اینکه دسترسی آسان به خدمات ورزشی و فرهنگی مانند کتابخانه از محورهای ساخت «کلبه دوستداران کتاب» است، تاکید کرد: برنامه شهرداری این است که تمام پارک‌ها از امکانات ورزشی و نیز کتاب بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای شهروندان برخوردار شوند تا شهروندانی که در محیط پارک‌ها حضور پیدا می‌کنند، بتوانند دقایقی هم به مطالعه بپردازند.

شهردار شاهرود افزود: دسترسی به این کتاب‌ها آزاد و باز است و شهروندان می‌توانند آن‌ها را مطالعه و حتی با خود ببرند و پس از مطالعه آن را بازگردانند.

در ادامه علی‌اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز استفاده از ظرفیت فضاهای عمومی چون پارک‌ها را هدف استفاده از طرح فرهنگی «کلبه دوستداران کتاب» خواند و گفت: این مهم است که مردم در فضاهای عمومی بتوانند کتاب را نیز به صورت ملموس مشاهده کنند و بتوانند از امکانات فرهنگی چون مطالعه استفاده کنند.

وی بیان کرد: اقدام خوبی که شهرداری با همکاری کتابخانه‌های عمومی در شاهرود صورت داده، می‌تواند به ترویج مشارکت عمومی مردم برای مطالعه منجر شود.

در ادامه سعید دهقانلو، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نیز با بیان اینکه اجرای چنین طرح‌هایی موجب توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌شود افزود: در سال‌های اخیر برنامه‌های مطلوبی با همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی و کتابخانه‌‌های عمومی این استان برای ترویج فرهنگ مطالعه انجام شده است.

وی ضمن قدردانی از تعامل و همکاری شهرداری شاهرود گفت: در سال گذشته رونمایی از اِلمان کتابخانه ذهن را در شهرستان شاهرود داشتیم.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در ادامه افزود: چنین طرح‌هایی می‌تواند موجب ترویج فرهنگ مطالعه شود.
منبع: ایبنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *