اخبارفرهنگ

طی یک تفاهم نامه؛ مهارت های دهگانه زندگی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود

به گزارش گیل مهر، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت از امضای تفاهم نامه ای در راستای ارائه آموزش مهارت های دهگانه زندگی ما بین کانون پرورش فکری و نوجوانان گیلان ، انجمن روانشناسان گیلان و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت خبر داد.
محمد حسن عاقل منش با اشاره به امضای تفاهم نامه ای پیرامون آموزش مهارت های دهگانه زندگی به کودکان و نوجوانان افزود: این طرح به صورت کاملا تخصصی و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان و انجمن روانشناسی گیلان طی یک دوره زمانی سه ماهه در رشت اجرایی می شود.
وی با تاکید بر اینکه این طرح در ابتدا به صورت پایلوت اجرایی می شود، تصریح کرد: آشنایی و آموختن مهارت های اولیه زندگی برای کودکان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت بوده و داشتن زندگی منطقی، سالم و هدفمند آرزوی تمامی انسان ها است.
وی با بیان اینکه حساسیت های پیرامون این طرح فراوان است گفت: از اهداف اجرای این طرح کمک و همراهی با کودکان و نوجوانان در راستای داشتن زندگی بهتر بوده و سابقه اجرای چنین طرحی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور نیز وجود دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت با اشاره به نحوه ارائه آموزش مهارت های دهگانه زندگی بیان کرد: این مهارت ها در قالب هایی از جمله بازی درمانی و غیره به کودکان ارائه شده و قرار نیست مانند برخی از برنامه ها نسبت به ایراد سخنرانی در آن اقدام شود.
وی افزود: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت در حد توان و بضاعت خود با این اقدام همراهی و مشارکت داشته و قصد داریم با بهره مندی از ظرفیت بخش های مختلف شهرداری رشت از جمله واحد روابط عمومی، سازمان فرهنگی ورزشی و سازمان سیما و منظر در راستای تبلیغ و معرفی آن به شهروندان اقدام کنیم.
عاقل منش با تاکید بر اینکه این اتفاق توانمندی و هوشیاری فرزندان و آینده سازان این مرز و بوم را افزایش می دهد تصریح کرد: تعداد پذیرش کودکان در این طرح محدودیتی ندارد و نتایج اجرای آن در یک بازده زمانی معین به منظور اخذ تصمیمات مورد نیاز به صحن کمیسیون فرهنگی شورای رشت ارائه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *