دسته‌بندی نشده

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در این استان، گفت: این جشنوار با حضور گروه‌های گیلانی و تهرانی برگزار می شود.

به گزارش گیل مهر، فیروز فاضلی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد، اظهارکرد: استان گیلان امسال همزمان با تهران و سایر استان‌ها  میزبان برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر است.

فاضلی با بیان اینکه این برنامه به همت انجمن موسیقی استان گیلان برگزار می شود، افزود: اجرای برنامه‌ها درحوزه فرهنگ و هنر توسط انجمن‌های مربوطه سبب افزایش سطح کیفی و محتوایی برنامه‌ها می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به تفاوت برگزاری جشنواره موسیقی فجر با اکران همزمانی فیلم‌های این جشنواره در استان گیلان، گفت: در جشنواره موسیقی فجر تلاش شده تا بیشتر تمرکز بر فرهنگ بومی استان گیلان و بهره‌گیری از گروه‌های موسیقی این استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این جشنواره با حضور گروه‌های موسیقی گیلانی برگزار می شود، ادامه‌داد: تنها دو گروه موسیقی از تهران در این جشنواره برای اجرا حضور دارند و بیشتر به توانمندی گروه‌های استانی توجه شده است.

وی همچنین به اجرای سه روزه ارکستر سمفونی انقلاب در مجتمع خاتم الانبیا (ص) رشت در روزهای گذشته به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و بیان‌کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی اجرای برنامه در حوزه موسیقی و سایر هنرها در استان گیلان تداوم داشته باشد.

فاضلی با تأکید بر وجود پتانسیل‌های بسیار در حوزه هنری اعم از سینمای و موسیقی در استان گیلان، افزود: اداره کل ارشاد تنها متولی امر و تسهیل‌کننده اجرا برنامه‌ها در حوزه فرهنگی و هنری است در بهره‌گیری از ظرفیت‌ها باید از متخصصان و جوانان با استعداد گیلانی استفاده شود.

۱۴ اجرا در جشنواره موسیقی فجر در گیلان انجام می شود

دبیر انجمن موسیقی استان گیلان نیز در ادامه این نشست خبری ضمن تشکر از همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در اجرای این برنامه، اظهارکرد: گیلان دارای پیشینه غنی در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه موسیقی است.

علی احمدی‌فرد با بیان اینکه گیلان دارای افراد تحصیلکرده فراوانی در حوزه موسیقی است، افزود: تلاش شده در این میان به سلیقه‌های مختلف توجه و از همه طیف‌های موسیقی استان گیلان بهره‌گیری شود.

احمدی‌فرد با اشاره به اینکه این جشنواره برای نخستین بار به‌ صورت همزمان با تهران و کل کشور اجرا می‌شود، ادامه‌داد: با همکاری اداره کل ارشاد گیلان این بستر فراهم شده برای هنردوستان به ویژه علاقه مندان تا همزمان با تهران شاهد اجرای گروه های موسیقی البته با محوریت موسیقی استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه ۱۴ اجرای در این جشنواره توسط گروه‌های گیلانی و تهرانی انجام می‌شود، گفت: این جشنواره از ۴ الی ۱۰ اسفندماه در مجتمع خاتم الانبیا (ص) شهرستان رشت برگزار می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *