اخبارتاریخگردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان خبرداد؛ ساماندهی قلعه لیسار/ ایجاد سایت موزه لگموج

به گزارش گیل مهر،  ۵ برنامه پژوهشی کاوش های باستان شناسی در گیلان اجرا می شود

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از اجرای ۵ برنامه پژوهشی کاوش های باستان شناسی در گیلان خبر داد.

شهرود امیر انتخابی ازاجرای ۵ برنامه پژوهشی کاوش های باستان شناسی در سالجاری از مناطق مختلف استان گیلان خبرداد و گفت:یک بازنگری و گمانه زنی از حریم محوطه باستانی آق اولر و مریان تالش انجام گرفته است باتوجه به اینکه تعیین حریم انجام شده بود و برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده بودو قرار شد طرح را در این منطقه به اجرا در آوریم.

وی افزود:کاوش های باستان شناسی به منظور ساماندهی قلعه صلصال که یکی از قدیمی ترین قلعه ها در غرب گیلان است وچشم انداز بسیار زیبا بین کوه ودریا داردپژوهشی اجرا خواهیم نمود.

امیرانتخابی در ادامه از کاوش های باستان شناسی پنجمین فصل باستان شناسی در محوطه باستانی لیارسنگ بن در ارتفاعات املش خبرداد و افزود:از جمله کاوش های مهم و ارزشمند است که بزودی استارت آن را خواهیم زد تا بتوانیم شواهد و ناگفته های مربوط به دوره اشکانیان و ساسانیان را شناسایی نماییم.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: اعتبار برای ایجاد سایت موزه لگموج مشخص شده است وانشاا…بزودی شروع خواهیم کرد.

وی همچنین اظهار داشت:گمانه زنی در در تونل خرم رود دیلمان شهرستان سیاهکل و محوطه لگموج املش وجود دارد و مجوز آن در دست اقدام است و بزودی انجام خواهیم داد.

امیر انتخابی در پایان افزود:در طی بهار و تابستان برنامه های پژوهشی در استان گیلان را با حضور پژوهشگران گیلانی به اجرا در خواهیم آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *