اخبارکتاب

مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی گیلان خبرداد: « کوله کتاب » طرحی برای رساندن کتاب به روستاهای محروم گیلان

به گزارش گیل مهر، کرمی از اجرای طرح کوله کتاب در روستاهای فاقد کتابخانه گیلان خبر داد و گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در کودکان روستایی اجرا می‌‌شود.
«پریسا کرمی» با اشاره به ظرفیت‌های گیلان در حوزه‌های کتابخوانی از اجرای طرح “کوله کتاب”در روستاهای گیلان خبر داد و گفت: کوله کتاب طرحی به‌منظور دسترسی آسان کودکان روستایی به کتاب است که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در کودکان روستایی، ارتقاء سطح دانش و آگاهی و پر کردن اوقات فراغت کودکان روستایی اجرا می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به استقبال از این طرح در روستاهای استان افزود: کوله کتاب تاکنون در روستاهای هفت شهر رشت، لاهیجان، تالش، لنگرود، شفت، رضوانشهر و رودبار به ارائه خدمات به کودکان روستایی پرداخته که گامی امیدبخش در جهت اعتلای کتابخوانی در سراسر استان است.
وی با بیان اینکه این طرح به‌زودی در روستاهای املش اجرا می‌شود تصریح کرد: به همت انجمن حامی، ۱۵ کوله ساده قابل حمل با گنجایش حدود ۱۰۰ کتاب به کمک نیروهای داوطلب هلال احمر، بسیج و نیروهای جهادی به‌صورت چرخشی در بازه زمانی یک ماهه به روستاهای هدف منتقل می‌شود، پس از هر سه ماه هم با دریافت گزارش‌ها، ادامه کار بررسی و تغییرات لازم انجام می‌شود.
کرمی با اشاره به استقبال خوب مردم گیلان از این طرح که شامل کتاب‌هایی با موضوعات کودک و نوجوان، زنان و مهارت‌های زندگی است اظهارداشت: این طرح از سال ۹۵ در گیلان آغاز شده و با استقبال مردم همچنان ادامه دارد.
وی در ادامه از فعالیت ۲ کتابخانه سیار خبر داد و اعلام کرد: این ۲ کتابخانه سیار در شهرستان رشت و منطقه آزاد انزلی در حال ارائه خدمات به دوستداران کتاب هستند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان افزود: کتابخانه سیار رشت تحت عنوان «قاصدک» مردم پنج محله کم‌برخوردار شهرک ارشاد، عینک، پارک دانشجو، پستک و حمیدیان را تا ساخت کتابخانه ثابت برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی همچنین به اجرای طرح استانی و رایگان “پیک دانش” اشاره و بیان کرد: این طرح ویژه افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی است که منابع کتابخانه به‌صورت رایگان و بدون نیاز حضور عضو در کتابخانه از طریق پیک دانش به درب منازل ارسال و پس از مطالعه کتاب به کتابخانه برگردانده می‌شود.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *