اخبارهنر

مراسم رونمایی از مستند موسیو آرسن به کارگردانی عبدالستار کاکایی، عصر روز سه‌شنبه ۲۳ اَمرداد در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت با حضور پرشور علاقمندانِ گیلانی برگزار شد.

کارگردان مستندِ«موسیو آرسن» در این مراسم گفت: من رشت و مردم آن را تا کنون به این شکل درک نکرده بودم و بعد از سفری که به این جا داشتم عاشق این سرزمین و مردمانش شدم.
او از مردم گیلان به عنوان مردمانی با فرهنگ و با سواد نام بردد و‌ خاطرنشان کرد: این که از دل همین مردم شخصی چون آرسن ظهور کند جای تعجب ندارد. آرسن شبیه همه شما بود و همه شما شبیه به آرسن هستید.
کاکایی در ادامه افزود : امیدوارم در سالهای آینده در حوزه هنرهای مختلف چون: ادبیات و تاتر و… شاهد آثاری تازه از زندگی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه‌ی آرسن باشیم. این مستند بخش کوچکی از شخصیت او را نمایش داد.
این فیلمساز با اشاره به این مهم که در زمانه‌ای که همه به دنبال سود خود هستند، افرادی هم حضور دارند که از خود برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه مایه می‌گذارند؛ انسان‌های والایی که به نوعی فرشته هستند و از زندگی و درآمدهای مالی خود می‌گذرند و بدون فکر کردن به بازگشت آن، به دیگران هدیه‌اش می‌دهند، افزود: موسیو آرسن می‌توانست به مردم کمک نکند و به عنوان یکی از تجار رشت زندگی‌اش را ادامه دهد، اما خودش را به ورطه‌ی فقر انداخت تا به دیگران کمک کند.

منبع ؛ سینما تجربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *