اخبارگردشگری

معاون میراث فرهنگی مازندران: موزه روستایی استان های شمالی در رامسر احداث می شود

به گزارش گیل مهر، معاون میراث فرهنگی مازندران اظهار کرد:ساخت موزه روستایی استان های شمالی در رامسر با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان انجام می شود.
مهدی، ایزدی یکشنبه شب در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در رامسر با بیان اینکه ۲۷۰۰ آثار تاریخی در استان مازندران شناسایی شده که ۷۳۰ اثر آن ثبت شده است گفت: ۱۴ اثر از این آثار در شهرستان رامسر ثبت شده و ۱۰ پرونده جهت ثبت جدید تکمیل شده است.
وی افزود: آثار طبیعی ثبت شده در استان مازندران ۵۴ اثر بوده که ۷ درخت و ۲ اثر طبیعی در رامسر وجود دارد و از بین ۷۰ اثر معنوی در استان مازندران یک اثر متعلق به رامسر است.
ایزدی ثبت جهانی باغ ۳۳ هکتاری رامسر را با انجام ضوابط پیش روی عملیاتی دانست و گفت: باغ ۳۳ هکتاری به عنوان یک ظرفیت بزرگ در منطقه است که ثبت جهانی آن با رفع اشکالات و طبق سهمیه بندی عملیاتی خواهد شد.
وی افزود: موزه روستایی استان‌های مازندران گیلان و گلستان در باغ ۸ هکتاری رامسر در دست مطالعه بوده و موزه باستان شناسی پایگاه پژوهشی و مرکز صنایع دستی در این طرح با اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی عملیاتی می‌شود.
ایزدی با انتقاد از وجود ساخت و سازهای غیرمجاز در رامسر گفت: مجوز ساخت و ساز از سوی شهرداری صادر می‌شود و با ساخت و سازهای غیرمجاز شدیداً برخورد خواهیم کرد.
منبع: مهر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *