اخبارهنر

نخستین دوره جایزه ادبی «فرض پور ماچیانی» در رشت برگزار می شود

به گزارش گیل مهر، همراه با تجلیل از پدر ویراستاری نوین ایران، نخسیتن دوره جایزه ادبی استاد «فرض پور ماچیانی» دهم آبان ماه در استان گیلان برگزار می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت در این باره گفت: این جایزه به استاد «احمد سمیعی گیلانی» پدر ویراستاری نوین ایران اهدا می شود.
حسن‌پور با بیان اینکه این جایزه در حوزه ادبیات و زبان فارسی اهدا می شود، افزود: در نخستین دوره، این جایزه به استاد «احمد سمیعی گیلانی» پدر ویراستاری نوین ایران طی مراسمی ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۰ آبان ماه سال جاری اهدا می شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را توجه به زبان و ادبیات فارسی و گویش‌های محلی دانست و تصریح کرد: این جایزه از همه افرادی که در حوزه حفظ زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ و هنر اسلامی تلاش می کنند تقدیر به عمل می آورد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: زبان تنها برای بیان کلمات و جملات نیست بلکه سبب انتقال پیام و فرهنگ به نسل‌های آینده می شود و کشوری متمدن است که دارای زبان گفتاری و نوشتاری مستقل باشد. زبان تمام ویژگی یک کشور را در بخش‌های مختلف به نسل‌های آینده منتقل و عامل هویت و اتحاد در یک ملت می شود.
حسن پور به تلاش‌های استاد «مصطفی فرض‌پور ماچیانی» در احیای و نگهداری از زبان و ادبیات فارسی و همچنین گویش‌های محلی اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم تا در سال‌های آینده به این جشنواره بعد ملی و حتی بین المللی داده و از تمامی تلاش‌گران در عرصه حفظ زبان و ادبیات فارسی در هر نقطه از ایران و جهان تقدیر و تجلیل به عمل آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *