اخبارهنر

همزمان با سراسر کشور؛ فیلم‌های منتخب سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان در رشت اکران می شود

فیلم‌های منتخب سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان، اواخر مرداد و اوایل شهریورماه امسال همزمان با سراسر کشور در رشت اکران خواهند شد.

به گزارش گیل مهر و بنقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نخستین جلسه شورای مدیریت برگزاری همزمانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گیلان، عصر چهارشنبه (٩ مرداد) در این اداره‌کل برگزار شد.

فیروز فاضلی در این جلسه اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی انجام شده، امسال همزمان با برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان، در گیلان نیز همانند سایر استان‌های کشورمان شاهد نمایش فیلم‌های منتخب کودکان و نوجوانان خواهیم بود که این برنامه می‌تواند نشاط، شور و هیجان خوبی را برای فرزندان ما و خانواده‌هایشان فراهم کند، البته در این زمینه باید بهتر اطلاع‌رسانی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه الحمدلله تیمی جوان و پیگیر در این اداره‌کل، مسئولیت برگزاری این همزمانی را برعهده دارند، افزود: از آنجا که مخاطبان و جامعه هدف این جشنواره، فرزندانمان هستند، نیازمند همدلی و همراهی همه نهادهای مسئول و فعالان سینمای کودک و نوجوان هستیم.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از دستگاه‌ها در این حوزه اقداماتی انجام می‌دهند، ادامه داد: هدف ما این است که به‌جای انجام فعالیت‌های جزیره‌ای، با تجمیع توان و امکانات موجود بتوانیم با انجام کاری همسو و ارزشمند، خاطره‌ای خوش برای کودکان و نوجوان دیارمان رقم بزنیم.

رئیس شورای مدیریت برگزاری همزمانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گیلان با بیان اینکه همه باید از دلبستگی‌های فردی به دل‌مشغولی‌های جمعی برسیم و این با یک گذشت سازمانی امکان‌پذیر است، تصریح کرد: اگر اکنون با مشارکت یکدیگر در امر فرهنگ‌سازی فرزندانمان هزینه نکنیم، ناگزیر باید چندین برابر آن را برای آسیب‌های اجتماعی هزینه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *