اخبارگردشگری

همزمان با نوروز باستانی گیلان؛ «کافه موزه رشت» افتتاح می شود

به گزارش گیل مهر، با آغاز سال نوی دیلمی، «کافه موزه رشت» در رشت افتتاح می شود.
این کافه موزه حاصل تلاش های یک مجموعه دار بخش خصوصی است. «محمد صادق پورعبدالله» در گفتگو با گیل مهر درباره اهداف راه اندازی این کافه موزه گفت:برای نخستین بار کافه موزه راه اندازی شده تا ثابت کند موزه داری تنها منوط به اشیای زرین و سیمینی که از گذشته برجای مانده نیست.
وی ضمن تاکید بر حفظ هویت و هنر نیاکان تاکید کرد: حفاظت از ارزش های هنری گذشته تنها به معنی بایگانی کردن آن نیست بلکه باید به نحوی در دسترس پژوهشگران قرار گیرد تا بتواند به عنوان یک منبع علمی مورد بررسی قرار گیرد. راه اندازی موزه در کارخانه شکلات سازی «لینت» یا موزه در کمپانی «بنز» با همین نگرش راه اندازی شده است.
پورعبدالهه خاطر نشان کرد: به هر چیزی می توان نگاه موزه ای داشت و علاوه بر آن کافه موزه ایجاد شده تا مکانی برای یک دورهم دوستانه باشد تا بتوان پیرامون گذشته سخن گفت و بر آثار بجا مانده از نیاکان، گفتگو کرد.
گفتنی است در این کافه موزه، پوسترهایی از رشت و گیلان قدیم، صفحاتی از نشریه داستان راستین ایران مربوط به حوادث مشروطه ایران، صفحاتی از نشریه فکاهی قهقه، کاست ها و گرامافون های قدیمی و… دیده می شود. از نکات جالب توجه این کافه، وجود یک پنجره زیبای ارسی دوره قاجار است که داخل دیوار کار گذاشته شده است.
آیین گشایش این کافه موزه، همراه با انتشار نخستین شماره نشریه داخلی کافه موزه همراه می باشد که بصورت رایگان توزیع می گردد.
علاقمندان برای دمی لذت بردن با خاطرات نوستالژیک در این کافه موزه، می توانند به رشت، خیابان معلم، روبروی باغ وطن آبادی مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *