اخبارکتاب

پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان ۲۶آبان در رشت برگزار می شود

به گزارش گیل مهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این باره گفت: پانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان از ۲۶ آبان بمدت یک هفته و با حضور ۴۰۰ناشر از سراسر کشور برگزار می شود.
فیروز فاضلی افزود: در‌ این نمایشگاه ۲۰۰ غرفه، تازه‌های نشر و کتب آموزشی، کودک و نوجوان، هنر، حقوق، فرهنگی، کشاورزی، اقتصادی و مسائل عمومیرا ارائه می دهند.
وی با اشاره به حضور ناشران گیلانی در نمایشگاه کتاب امسال بیان داشت: کتاب ناشران استان به صورت مستقل و یا در غرفه تعاونی ناشران استان نمایش داده می‌شود، و برای حمایت از ناشرانی که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، بخش فروش متمرکز کتاب‌های ناشران مطرح را در اختیار دوستداران کتاب قرار می‌دهد.
وی از اختصاص مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب خبر داد و گفت: این بن یارانه‌ای با تخفیف ۲۰درصد از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: در آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب گیلان از سه ناشر، یک کتاب‌فروش، یک نشریه و یک مولف کودک تجلیل می‌شود.
برگزاری کارگاه‌های آموزشی، قصه‌خوانی گیلکی برای کودکان و نوجوانان، نقد و بررسی کتاب‌ با حضور نویسندگان، شب‌شعر با حضور شاعران مطرح استان، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه نشر، رونمایی کتاب، ایستگاه سرگرمی کودکان و نوجوانان و معرفی باشگاه‌های کتابخوانی از جمله برنامه‌های جانبی نمایشگاه کتاب امسال است.
پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ۲۶ آبان تا اول آذر در محل نمایشگاه بین‌المللی کتاب گیلان از ۱۰ صبح تا ۸ شب به روی علاقمندان باز است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *