اخبارهنر

چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان خبر داد.
به گزارش گیل مهر، فیروز فاضلی گفت: اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان، چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان را با هدف ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری و انتقال پیام هنرمندان استان، ارج نهادن به هنر معنوی و دینی، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان استان، معرفی آخرین دستاوردهای هنر نقاشی گیلان و استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال گیلانی برگزار می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این جشنواره با موضوع و تکنیک آزاد از ۱۹ تا ۲۴ آبان در رشت برگزار می‌شود، افزود: گاهشمار جشنواره شروع ثبت نام و ارسال آثار از طریق سایت را ۷ مهر و آخرین مهلت ارسال تصاویر از طریق سایت را ۲۰ مهر اعلام کرده است.
وی تصریح کرد: همچنین آخرین مهلت ارسال یا تحویل اصل آثار ۱۰ آبان است که داوری نهایی هم زمان با برگزاری نمایشگاه انجام خواهد شد.
فاضلی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای عموم نقاشان آزاد است اظهار کرد: علاقمندان جهت ثبت نام، تکمیل فرم شرکت و ارسال تصویر آثار باید به سایت جشنواره به نشانی https://gilan.farhang.gov.ir مراجعه کنند.
دبیرکل چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان گفت: هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر پنج اثر برای جشنواره ارسال کند ضمن اینکه دو هفته پس از پایان نمایشگاه اصل آثار به هنرمندان عودت خواهد شد.
وی با بیان اینکه بخش‌های جشنواره به صورت دو مرحله‌ای، انتخاب اولیه بر اساس تصاویر ارسالی و انتخاب نهایی بر اساس مشاهده اصل اثر صورت می‌گیرد، اذعان کرد: اعلام اسامی مرحله اول به عنوان پذیرش قطعی تلقی نشده و شرکت کننده طبق تاریخ اعلام شده باید اصل اثر را به دبیرخانه تحویل دهد و در صورت مغایرت با موارد ذکر شده اثر از دور مسابقه حذف خواهد شد.
فاضلی، مکان برگزاری نمایشگاه را نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) اعلام و خاطرنشان کرد: تاریخ خلق آثار ارسالی باید از ابتدای سال ١٣٩٥ به بعد بوده و نباید در هیچ مسابقه یا جشنواره دیگری شرکت کرده یا حائز مقام شده باشد.

منبع: روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *