اخبارکتاب

چیستی عشق و زندگی با خوانش کتاب دال دوست داشتن روایت می شود

به گزارش گیل مهر، این بار در نشست دوشنبه های سبز از سلسله نشست های باهم بخوانیم در کتابخانه امام رضای رشت کتاب دال دوست داشتن عصر روز دوشنبه ۳دی ماه ساعت ۱۵:۳۰خوانش می شود.
کتاب دال دوست داشتن نوشته حسین وحدانی ، نویسنده و روزنامه‌نگار معاصر است.
این کتاب که به تازگی منتشر شده توانسته نظر بسیاری از مخاطبان و اهالی فرهنگ را به خود جلب کند.
وی در ۲۳ یادداشت خود که برخی از آن‌ها پیش از این در شبکه‌های اجتماعی به انتشار رسیده بود، به وصف چیستی زندگی و بایدونبایدهای آن پرداخته است.
نویسنده در مقدمه‌ی کتاب آورده است: «چرا باید این کتاب چاپ شود؟ این سوالی بود که بیش از یک‌سال از خودم می‌پرسیدم و جواب درستی برای آن پیدا نمی‌کردم. شاید به همین دلیل جمع‌آوری کتابی که بسیاری از نوشته‌های آن از پیش آماده بود، این قدر طول کشید. اما چطور شد که بالاخره تصمیم گرفتم این نوشته‌ها را منتشر کنم؟ به یک دلیل ساده: دیدم که انگار آدم‌هایی هستند که با خواندن این کلمات، حال بهتری پیدا می‌کنند. این را خودشان گفتند. در نامه‌ها و پیغام‌هایشان و برایم نوشتند که گاهی با خواندن این کلمات، راحت‌تر نفس کشیده‌اند، راحت‌تر لبخند زده‌اند، راحت‌تر دوست داشته‌اند…
گفتنی است، «دال دوست داشتن» همانطور که در نامش ذکر شده، چند روایت از عشق و زندگی است. به گفته خود نویسنده؛ اگرچه پرداختن به عشق، نفرت، دوست‌داشتن و احترام ممکن است در دنیای امروز به نوعی سانتی‌مانتالیسم تلقی شود یا اینطور تصور کنیم که در دنیای امروز جایی برای خوشبینی یا امید وجود ندارد و مولفین نیز باید از این موضوع فاصله بگیرند، اما باید قبول کرد که دوست‌داشتن مهم‌ترین دغدغه بشر است و عشق تنها عامل نجات‌دهنده ماست.
علاقمندان می توانند روز دوشنبه ۳دی ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰ در کتاب خانه امام رضا رشت واقع در بوستان کشاورز حضور بهم رسانند.
جهت هماهنگی و برنامه ریزی مناسب از طریق تماس با شماره ۰۹۳۹۹۷۲۶۶۴۳ (جباری) حضور خود را اعلام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *