اخبارکتاب

کتاب “ابرهای صورتی” اثر “علیرضا محمودی ایران مهر ” در لاهیجان نقد و بررسی شد.

به گزارش گیل مهر، جلسه نقد وبررسی مجموعه داستان کوتاه “ابرهای صورتی” اثر علیرضا محمودی ایرانمهر با حضور رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی؛ شجاع الدین طایفه منتقد و روزنامه نگار،حسن فرهنگ فر نویسنده،شهلا شهابیان نویسنده و مسئول ” خانه داستان بیژن نجدی ” و اعضای این انجمن عصر روز سه شنبه سوم مهر در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.
در این جلسه پس از خوانش داستان ابرهای صورتی توسط شیوا پورنگ ، ضمن تبیین موضع نقد در ایران هریک از منتقدین به نکات مثبت و منفی داستان از زوایای مختلف پرداختند.
این داستان روایت گرشهید گمنامی است که به شیوه ای ساده از زبان خود نحوه شهادت و جابجایی محل دفن و شناسایی و برگشت به وطن را شرح می دهد.
مجموعه‌ی “ابر صورتی” نوشته‌ی علیرضا محمودی ایرانمهر، شامل ۹ داستان کوتاه است با موضوع، فرم و تم‌هایی متفاوت که بیشتر بعد از انتشار نخستین کتاب او، “بریم خوش‌گذرونی” نگاشته شده‌اند.
علیرضا محمودی ایرانمهر نویسنده این داستان متولد ۱۳۵۳ مشهد، منتقد، داستان‌نویس و فیلمنامه‌نویس ایرانی است. کتاب‌های بریم خوش گذرونی، سفر با گردباد، ابر صورتی، فریدون پسر فرانک از جمله آثار داستانی اوست. فیلمنامه فیلم‌های دل خون، راز و شطرنج باز را نوشته‌است.
خانه داستان نجدی هر هفته سه شنبه ها ساعت ١٧ تا ١٩ در مکان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان جلسات تخصصی نقد و بررسی کتاب را برگزار می نماید.
لازم به توضیح است چهار دوره کلاس نویسندگی خلاق توسط شهلا شهابیان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برای بزرگسالان و یک دوره برای کودک و نوجوان برگزار شده است.
منبع : روابط عمومی اداره ارشاد لاهیجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *