اخبارکتاب

کتاب «علی – عمو چنین گفت» به چاپ دوم رسید

کتاب «علی – عمو چنین گفت» به نویسندگی «رحیم چراغی» با اضافه شدن مکاشفات و گنجشک نامه از افصح المتکلمین به چاپ دوم رسید.
به گزارش گیل مهر، کتاب «علی – عمو چنین گفت» به نویسندگی «رحیم چراغی» با اضافه شدن مکاشفات و گنجشک نامه از افصح المتکلمین از سوی انتشارات گلیکان به چاپ دوم رسید.
رحیم چراغی اظهار کرد: مجموعه کتاب «علی- عمو چنین گفت» در سال ۱۳۸۰ منتشر شده و با اضافه شدن «مکاشفات و گنجشک نامه از افصح المتکلمین» به چاپ دوم رسید.
وی افزود: «علی -عمو چنین گفت» از نخستین داستان های کوتاه ایرانی است که در سال های ۱۲۸۶ تا ۱۲۸۹ خورشیدی در روزنامه خیرالکلام رشت منتشر شده است.
نویسنده کتاب، داستان های علی عمو را حادثه ای در آغاز داستان کوتاه نویسی در ایران عنوان و خاطرنشان کرد: علی – عمو داستان هایش را ۱۲ سال پیش از زنده یاد سید محمدعلی جمال زاده نوشته و منتشر کرده است.
چراغی یادآور شد: کتاب در بخش نخست شامل ۴۸ عنوان داستان است.
وی واژه نامه فارسی – گیلکی کتاب را از دیگر ویژگی های این اثر برشمرد و افزود: داستان های علی – عمو به دلیل استفاده از واژه های اقلیمی و به ویژه مشارکت نویسنده داستان ها در نوسازی زبان و نثر فارسی در دوره قاجار و سال های مشروطه بسیار حائز اهمیت است.
چاپ دوم کتاب «علی عمو چنین گفت» به همراه مکاشفات و گنجشک نامه در تیراژ ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۸۰۰۰ تومان در ماه جاری توسط انتشارات گیلکان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *