اخبارکتاب

«کولی گیری پور دنگ و فنگ» در نمایشگاه کتاب گیلان

به گزارش گیل مهر، «کولی گیری پور دنگ و فنگ» پنجمین کتاب از مجموعه کتابهای داستان مصور گیلکی «ماجراهای گوزن» به نمایشگاه کتاب گیلان رسید.
داریوش رمضانی خالق این اثر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کار نوشتن و طراحی و ویرایش این کتاب حدود شش ماه طول کشید.
وی اظهار داشت : داستان این شماره از ماجراهای گوزن تا حدی مرتبط با طبیعت و حفظ منابع طبیعی است و بر اساس طرح داستانی نویسنده گیلانی وحید باقری می باشد.
در این داستان مصور ، گوزن و دوستش یوسف برای کولی گیری به مرداب انزلی می روند و با صحنه عجیبی مواجه می شوند…
کتاب ۲۶ آبان از چاپ در آمده و در حال حاضر در نمایشگاه کتاب گیلان و در غرفه نشر فرهنگ ایلیا عرضه می شود.
به گزارش ایرنا ، گوزن عنوان مجموعه ای از کتاب های طنز مصور گیلکی خلق شده توسط هنرمند خوش ذوق کشورمان داریوش رمضانی است. رمضانی متولد ۱۳۵۵ و فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران است و سالهاست در زمینه کاریکاتور فعالیت می کند.
این هنرمند خلاق گیلانی در حال حاضر در کانادا بعنوان گرافیست مشغول به کار است و همچنین روی کتابهای داستان مصور به زبان فرانسه و انگلیسی نیز کار می کند.
کتابهای دیگری که تاکنون از این مجموعه چاپ شده) گوزن در رشت) ، ( بازگشت اسی کولکاپیس ) ، ( نجات خاخورزا رایان) ، (گوزن اویر می شود) است .
کتابهای مصور گوزن به زبان طناز گیلکی به همت حوزه هنری و حمایت های آن به چاپ رسیده است. در این مجموعه به موضوعات انسانی ، لزوم حفظ طبیعت ، آثار تاریخی و میراث فرهنگی ، احترام و بزرگداشت مفاخر ، پاس داشت زبان مادری ، کتاب و کتابخوانی توجه شده است.
داریوش رمضانی با مجموعه کتابهای گوزن علاوه بر پاسداشت زبان مادری اش گیلکی مخاطبان را به مهرورزی و انسانیت و کمک به یکدیگر، کتاب و کتابخوانی ، حفظ طبیعت و آثار تاریخی و میراث فرهنگی ، گرامیداشت مفاخر فرا می خواند.
نمایشگاه کتاب گیلان فرصتی برای آشنایی بیشتر با نویسندگان بومی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *