اخبارکتاب

گیلان میزبان طرح ملی کتابخانه‌گردی در کتابخانه خیرساز واجارگاه می شود

به گزارش گیل مهر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به اجرای دومین سال طرح ملی کتابخانه گردی گفت: این طرح ملی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر اجرا می شود.
پریسا کرمی با اشاره به برگزاری دومین دوره طرح سراسری کتابخانه‌گردی در کتابخانه‌های منتخب کشور گفت: نخستین دوره اجرای این طرح ابتکاری سال گذشته با حضور مسئولین استانی، دوستداران کتاب و کتابخوانی، علاقمندان به مباحث فرهنگی، چهره‌های مذهبی، ورزشی، فرهنگی و اصحاب رسانه در ۱۹ کتابخانه منتخب برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به اجرای مرحله دوم این طرح در شنبه(۱۸ اسفند) افزود: امسال این طرح در کتابخانه عمومی تازه تاسیس خیرساز شمس موسوی واجارگاه شهرستان رودسر میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.
وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری طرح کتابخانه‌گردی تنها در کتابخانه‌های عمومی تازه تاسیس اجرا می‌شود تصریح کرد: بر همین اساس کتابخانه عمومی خیرساز شمس موسوی واجارگاه شهرستان رودسر که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید به‌عنوان کتابخانه منتخب اجرای این طرح معرفی شد.
*اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف در ۸۲کتابخانه عمومی نهادی استان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان همچنین با تشریح برنامه‌های گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از برگزاری ده‌ها ویژه‌برنامه فرهنگی در ۸۲ کتابخانه عمومی نهادی در سراسر استان خبر داد و عنوان داشت: کتابداران این کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌های مختلفی چون نشست‌های کتاب‌خوان، میزبانی از دانش آموزان مدارس، قصه‌خوانی و جمع‌خوانی، نقد و رونمایی کتاب میزبان دوستداران کتاب هستند.
وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌گردی موجب افزایش مخاطبان کتابخانه‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: در این روز عضویت در کتابخانه عمومی واجارگاه برای عموم بازدیدکنندگان توسط کتابداران پرتلاش این کتابخانه به صورت افتخاری انجام می‌شود.
گفتنی است، عملیات احداث کتابخانه عمومی شمس موسوی واجارگاه در زمینی به مساحت۶۷۱متر مربع، با زیربنای۳۶۰متر مربع در دو طبقه از آبان سال ۹۵ آغاز و با تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد ریال از سوی حمیدرضا صادقی پور و همسر وی شمسی موسوی از خیرین شهرستان روسر و خرید تجهیزات کتابخانه‌ای به ارزش سه میلیارد ریال از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و در مجموع با هزینه‌ای بالغ بر ۱۳میلیارد ریال در کمتر از ۲سال و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره‌برداری رسید.
منبع: خبرگزاری شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *